Şıngıl çatı uygulamaları

Şıngıl çatı uygulamalarıŞıngıl çatı, en güzel desene sahip ve kullanım olarak 2000 yılından bu yana en çok tercih edilen ve edilmeye de devam eden çatı uygulamasıdır. Şıngıl çatı kaplama, olarak ta hitap edilen bir malzemedir. Çatı izolasyon malzemesi ile birleşen tamamen çift kat sistemi ile uygulanan bir malzemedir.

Ahşap çatı konstrüksiyon veya çelik çatı konstrüksiyon üzerine rahatça uygulanmaktadır.

Uzun yıllar çatılarda vazgeçilmez bir hal alan şıngıl çatı uygulamaları, 2015 yılında da devam edeceğine inanıyoruz. Çatı kaplama ve izolasyon firmaları, İstanbul genelinde hizmetler vermekteyiz. Şıngıl çatı uygulaması ile çatılar bir farklı görünüm elde etmektedir. Ve daha sağlam bir yapısı oluşarak şıngıl çatı, görünümünü elde etmektedir. İki çeşit şıngıl çatı uygulaması mevcuttur.

  1. Yaprak desenli şıngıl çatılar
  2. Bitümlü şıngıl çatılar

Bizler Babadağ çatı inşaat, olarak genel olarak bitümlü şıngıl çatı uygulamasını tercih etmekteyiz. Membran üzerine tam entegre olan bir yapısı olup izole edilerek şıngıl desenine sahip olması ile çatılarda farklı bir yapısı oluşmaktadır. Yaprak desenli shingle çatılar ise alt kat membran kaplama ardından üzerine shingle çatı kaplama, malzemesini çakarak çatının kaplama işleminin yapmaktayız. Şıngıl çatı polyester keçeli olup osb üzerine uygulanmaktadır.