Balkon su yalıtımı

Teras denince akla ilk gelen şey çatı üst kısmında bulunan açık alana teras denilmektedir. Balkon teras ise sadece çatı teras kısmında oturan ve balkonu olan alana balkon teras denilmektedir. Çatıya konulan teraslar balkon ile farklı bir görünüm ve oturmak için bir yaşam alanı olarak bilinmektedir. Bunun için teras katı kullanan insanlar kalebodur fayans yaptırdı zaman her şeyin tam olduğunu düşünmektedir. Aslında bu şeyler sadece süs ve görüntü alsın diye konulmaktadır. Ama zamanla su yalıtımı yapılmadığı için zemindeki kalebodur ve fayans aralarından geçen sular alt daire tavanına geçmektedir. Sıkıntı gittikçe büyür ve zamanla tavanda siyahlaşma ve kararmaya neden olmaktadır.

Blakon su yalıtımı

Balkon izolasyonu

Teras balkonlar ve çatı teraslar farklı bir görünümde olduğu için bizler teras diye ayırdığımız bu uygulamayı sizlere şu şekilde açıklama halinde getirmekteyiz. Teras çatısı olmayan ve düz zemin alanında rahatça yürünebilen bir alana Balkon izolasyonu, denilmektedir. Bu yüzden insanların kullanım alanı olduğu için üzerinde yürümelerini engellemeden su yalıtımı uygulaması yapmalıyız ilk olarak siyah membran, sonrasında arduazlı kumlu membran, uygulamaları yapılarak zeminle aynı düzlüğü buluyoruz ve bu sayede teras izolasyonu uygulaması bitmiş bulunuyor.

Balkon su izolasyonu

Balkonlarda ise aynı sıkıntı olduğu için oraya da sadece arduazlı kumlu membran yapılarak bu sorunu ortadan kaldırıyoruz ilk olarak balkon terasta bulunan mevcut kalebodur ve fayansları kırıp çuvallanması ardından zemine şap atıyoruz mastarlaşıp düzgün bir eğimle şap’ın üzerinin kurumasını beklemekteyiz kuruduktan sonra kumlu membran izolasyon, uygulaması yapılarak tekrar kalebodur ve fayans yapılarak balkonu istediği gibi yıkayabilir ve temizleyebilmektedir.